مقالات

اصول ایمنی ماشین: تست پالس در مقابل OSSD 0000

0
Beckhoff Feature JUne 25 2024 web

اصول ایمنی ماشین: تست پالس در مقابل OSSD 0000

چگونه می دانید که مدار ایمنی روی دستگاه شما واقعاً ایمن است؟ شما نمی خواهید اتصال کوتاه، سیم های متقاطع یا قطع شده به کسی آسیب برساند. بنابراین چگونه فن آوری از این اتفاق جلوگیری می کند؟
اجازه دهید شما را با تست پالس آشنا کنم. اساساً، پالس های آزمایشی ولتاژ سیگنال را در یک الگوی تکرار شونده سریع کاهش می دهند که می تواند توسط دستگاه تولید کننده آنها شناسایی شود. این پوشش تشخیصی بیشتر را امکان پذیر می کند
به عنوان مثال، اندازه گیری توانایی یک سیستم برای تشخیص خرابی ها. طراحان یک سطح پوشش تشخیصی متناسب با خطری که در نظر گرفته شده است ارائه می دهند.
هرچه کاهش خطر در نظر گرفته شده بیشتر باشد، پوشش تشخیصی باید بالاتر باشد.
اصول ایمنی ماشین: تست پالس در مقابل OSSD 0000

اصول ایمنی ماشین: تست پالس در مقابل OSSD 0000

پالس های ایمنی چگونه کار می کنند؟

ورودی‌های کنترل‌کننده‌ها و دستگاه‌های ایمنی نوعی از پالس آزمایشی را از یک خروجی کلاک استفاده می‌کنند. دستگاه‌های مکانیکی غیرفعال مناسب، مانند دکمه‌های توقف اضطراری، سوئیچ‌های محدود، سنسورهای درب، یا هر دستگاه دیگری با کنتاکت‌های خشک، به یک ماژول رابط ایمنی متصل می‌شوند.
این شامل رله‌های ایمنی پایه تا راه‌حل‌های ایمنی یکپارچه و قابل برنامه‌ریزی پیشرفته‌تر می‌شود.
کارت‌های ورودی ایمنی مانند پایانه‌های EL1904 یا EL1918 TwinSAFE از Beckhoff پالس‌هایی را برای بررسی تداوم در سراسر کنتاکت‌های خشک تولید می‌کنند. برای ارائه عملکرد ایمنی استاندارد، هر ورودی با یک خروجی کلاک که 24 ولت پالس را تامین می کند، جفت می شود.
خروجی کلاک شده پالس های آزمایشی را در یک الگوی خاص ارسال می کند، آنها از طریق E-stop یا دستگاه های دیگر عبور می کنند و سپس با همان الگوی به ورودی باز می گردند.
در صورت وجود هرگونه ناهماهنگی، از جمله قطع شدن سیم، سیم های متقاطع، یا اتصال اتصال به برق، ورودی ایمنی یا کارت ورودی خراب می شود و به حالت ایمن می رود. سپس باید سیم کشی را برای علت مشکلات بررسی کنید.
اینها باید بر اساس اطلاعات تشخیصی دریافت شده به راحتی شناسایی شوند – به عنوان مثال. چراغ ها، پیام ها از طریق شبکه و غیره
تجهیزات حفاظتی حساس به الکترو (ESPE) یک دستگاه حفاظتی یا حسگر حضور خود نظارت است که به جای وسایل فیزیکی برای تشخیص بخش‌هایی از بدن انسان از برق استفاده می‌کند. به عنوان مثال می توان به پرده های نور ایمنی، اسکنرهای لیزری، دستگاه های محافظ مبتنی بر بینایی، سنسورهای RFID و رادار اشاره کرد.
دستگاه سوئیچینگ سیگنال خروجی (OSSD) جزء ESPE است که به صورت جفت به سیستم کنترل متصل می شود. هنگامی که دستگاه حسگر در حین کار عادی فعال می شود، جفت OSSD با رفتن به حالت “خاموش” پاسخ می دهد. OSSD های حالت جامد نظارت بر خطا را ارائه می دهند. به طور خلاصه، به عنوان مثال، خروجی واقعی پرده نور است.
مسئولیت آزمایش اینکه آیا دستگاه کار می کند و به درستی سیم کشی می شود، از کارت ایمنی به خود سنسور منتقل می شود.
بنابراین، OSSD ها یا خروجی های دارای رتبه ایمنی، واقعا چگونه کار می کنند؟ به جای اینکه توسط کارت ورودی تولید شود، دستگاه سنجش ایمنی خود پالس های تست را ایجاد می کند.
این دستگاه ها دارای یک پردازنده ایمنی داخلی هستند که ارزیابی می کند که آیا OSSD در زمانی که در نظر گرفته شده بود، پالس می کند یا خیر. اگر سیم ها متقاطع یا کوتاه باشند، ESPE خراب می شود و هر دو OSSD خاموش می شوند.
توجه به این نکته مهم است که ورودی دارای رتبه ایمنی در انتهای دیگر معمولاً پالس های OSSD را ارزیابی نمی کند زیرا آنها فیلتر شده اند. بنابراین بسیار مهم است که بدانید چگونه این دستگاه ها را در نرم افزار ویرایشگر ایمنی خود راه اندازی کنید.
Beckhoff figure 1 June 25 2024 web

بسته شدن

صرف نظر از اینکه چه دستگاهی پالس آزمایش را تولید کرده است، آنها در نهایت به دنبال همان چیزها هستند: نقص در سیم کشی یا سایر مسائلی که می تواند شرایط کاری ناامن ایجاد کند. با رویکرد ایمنی یکپارچه، این قابلیت باید مستقیماً در پلت فرم نرم افزار اتوماسیون استاندارد تعبیه شود و ارتباطات در بخش های مختلف یک ماشین و سلول را ساده کند.
برای کنتاکت های خشک، برخی از پایانه ها دارای پارامترهای ثابت هستند در حالی که برخی دیگر متغیر هستند. هنگام کار با سنسورهای خودآزمایی، پارامترسازی کمی بیشتر درگیر است اما از همان اصول کلی پیروی می کند.
هنگام کار با سنسورهای خودآزمایی، پارامترسازی EL1904 و دستگاه های ایمنی مشابه تنها به چند مرحله دیگر نیاز دارد. از آنجایی که OSSD پالس ها را تولید می کند، باید بتوانید پالس های تست کارت ایمنی را با پارامتر ایمنی مناسب برای کانال هایی که می خواهید استفاده کنید خاموش کنید.

هوش مصنوعی چیست؟AI0000

مقاله قبلی

ابزار دقیق مورد استفاده در سیمان 0000

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مقالات