مقالات

100 کیلو هیدروژن در ساعت تولید بزرگترین الکترولیز جهان در نروژ

0
ELY SEP PURIF

100 کیلو هیدروژن در ساعت تولید بزرگترین الکترولیز جهان در نروژ

14 فوریه 2023 – HydrogenPro ASA (OSE: HYPRO) امروز گزارش و ارائه سه ماهه چهارم 2022 خود را منتشر کرد. HydrogenPro آزمایش اولیه بزرگترین الکترولیزور جهان را در Herøya، نروژ به پایان رساند. این آزمایش اثبات این مفهوم را ارائه می‌کند که فناوری‌های الکترولیزر قلیایی فشار بالا و جداکننده گاز ما هیدروژن را در مقیاس بزرگ تولید می‌کنند. این یک استاندارد جدید برای صنعت هیدروژن سبز ایجاد می کند.

100کیلو هیدروژن در ساعت تولید بزرگترین الکترولیز جهان در نروژ

100کیلو هیدروژن در ساعت تولید بزرگترین الکترولیز جهان در نروژ

نکات برجسته:

اثبات ایده برای بزرگترین دستگاه الکترولیز جهان · تاسیسات تولید 300 مگاوات ارتقا یافته و مقیاس‌بندی شده برای تحویل در صورت سفارش خرید
HydrogenPro صاحب فناوری است – ظرفیت تولید جهانی را فعال می کند · شریک HydrogenPro DG Fuels خروج ۱۰۰٪ در کارخانه SAF در لوئیزیانا، ایالات متحده را با نیاز به الکترولیز ۸۴۰ مگاوات تضمین کرده است.
ایالات متحده یک برنامه تشویقی گسترده هیدروژن سبز (شامل حمایت هزینه 3 USD/kg H2 سبز) ایجاد کرده است که آن را به بازار هیدروژن بسیار جذاب تبدیل کرده است.
چشم اندازهای جدید هیدروژنی به سرعت در حال تکامل هستند. چندین طرح عمده و ظرفیت تولید در حال حاضر برای بازار ایالات متحده برنامه ریزی شده است

100کیلو هیدروژن در ساعت تولید بزرگترین الکترولیز جهان در نروژ

انتصاب تارجی یوهانسن به عنوان مدیرعامل جدید از 1 دسامبر 2022 · همچنین، سازمان به 165 کارمند (از 7 فوریه 2023) توسعه یافته است و دفاتر جدیدی در Duisburg، آلمان ایجاد شده است.
امور مالی:

درآمد 25.3 میلیون کرون
EBITDA گزارش شده NOK – 32.5 میلیون
سود خالص NOK – 24.1 میلیون
عقب ماندگی 747 میلیون کرون
خط لوله فروش فعال 18.5 گیگاوات

معامله سهام HydrogenPro در بازار اصلی در اسلو از 3 اکتبر 2022 “ما خوشحالیم که می بینیم آزمایش اولیه بزرگترین الکترولیز قلیایی فشار بالا جهان اثبات مفهوم را نشان می دهد. این یک استاندارد جدید در صنعت ایجاد می کند.» مدیر عامل تازه منصوب تارجی جوهانسن می گوید:

ELY SEP PURIF

آزمایش‌های بیشتر برای بهینه‌سازی راندمان الکترولیزور آغاز شده است. به موازات آن، ما در حال پیشرفت برای تحویل ظرفیت الکترولیز 220 مگاواتی به بزرگترین هاب هیدروژن سبز جهان، Advanced Clean Energy Storage (“ACES”) در یوتا، ایالات متحده هستیم. فرآیند تولید در کارخانه ما در تیانجین در حال انجام است. به موازات تحویل این سفارش بزرگ، ما اکنون سفری را برای ایجاد ردپایی محکم در ایالات متحده، اروپا و MENA آغاز می کنیم.

گزارش و ارائه Q4 2022 در بخش «گزارش‌ها و ارائه‌ها» موجود است.

یک ارائه پخش زنده پخش آنلاین در ساعت 10:00 CET برگزار می شود و پس از آن یک جلسه پرسش و پاسخ با سوالاتی که در طول ارائه به صورت آنلاین ارسال می شود، برگزار می شود.

شرکت نروژی HydrogenPro مدعی شده که بزرگ‌ترین الکترولایزر جهان بالاخره به مرکز ویژه آن‌ها در شهر «هرویا» رسیده است. این الکترولایزر غول‌آسا می‌تواند هر ساعت حدود 100 کیلوگرم هیدروژن خالص تولید کند.

الکترولایزر HydrogenPro طی هفته‌های آینده مونتاژ و نصب می‌شود تا کار خود را شروع کند. «کارولین آفوس»، مدیر ارشد محصول این شرکت می‌گوید این پروژه دستاوردی حیاتی برای پروژه‌های بزرگ هیدروژن سبز است و اجازه می‌دهد تا آن‌ها رد پای کربنی و هزینه‌های خود را کاهش دهند.

هیدروژن سبز با استفاده از منابع انرژی پاک یا کم‌کربن تولید می‌شود. این ماده در مقایسه با کربن خاکستری خیلی کمتر آلودگی به همراه دارد. بزرگ‌ترین الکترولایزر دنیا در ماه ژوئیه از چین خارج شد و با ظرفیت فعلی خود می‌تواند هر ساعت 100 کیلوگرم هیدروژن سبز تولید کند. اندازه قطر این دستگاه 2 متر اعلام شده است.

الکترولایزر HydrogenPro

«اریک کریستین بولستاد»، مدیرعامل HydrogenPro می‌گوید:‌ «تحویل این الکترولایزر دستاورد مهمی برای HydrogenPro است و به کسب تاییدیه‌های بعدی برای فناوری ما در زمینه تولید هیدروژن سبز منجر خواهد شد. نتایج عملکرد این نیروگاه به بهبود تحویل مواد به یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های هیدروژن سبز در جهان کمک خواهد کرد.»

شرکت HydrogenPro که در زمینه هیدروژن و انرژی‌های تجدیدپذیر تخصص دارد، شرکتی فعال در حوزه تولید الکترولایزرهای قلیایی با فشار بالاست و نیروگاه‌های تولید هیدروژن سبز را در مقیاس بالا در اختیار صنایع می‌گذارد.

بر اساس گزارشی که در ماه اوت منتشر شد، ارزش بازار جهانی هیدروژن سبز تا سال 2030 به 60.56 میلیارد دلار می‌رسد. با توجه به سرمایه‌گذاری دولت‌ها در این زمینه، ارائه یارانه‌های ویژه برای استفاده از سوخت پاک و سازگاری بیشتر این ماده با محیط‌زیست، انتظار می‌رود که میزان تقاضا برای هیدروژن سبز در سال‌های آینده بسیار بیشتر شود.

جنگ میان اوکراین و روسیه باعث شده موضوع سوخت اهمیت دوچندانی در اروپا پیدا کند و خیلی‌ها به سراغ استفاده از انرژی هیدروژن بروند. در نتیجه، باید منتظر ورود شرکت‌های بیشتری به این بازار باشیم.

پرده نوری ایمنی محیط پرخطر صنعتی 1111

مقاله قبلی

مانومتر مایع U شکل و مورب محصول KIMO فرانسه 1111

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مقالات